HomeNetworking Cisco Systems CBS250-24T-4G-EU
Previous product
Cisco Systems CBS110-24T-EU Brand: Cisco Systems | Similar products from Cisco Systems
Back to products
Next product
Cisco Systems CBS250-24T-4x-EU
Cisco Systems CBS250-24T-4G-EU
₦950,000.00 Original price was: ₦950,000.00.₦800,000.00Current price is: ₦800,000.00.
Kindly WhatsApp us to inquire about the prices of this item.
  • Manufacturer no.: CBS250-24T-4G-EU
  • Ports: 24 x 10/100/1000BASE-T
  • Other ports: 4 x SFP
  • PoE: No
  • Managed: Yes
  • Form factor: Rack-mount
  • 24-port 10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet switch + 4 SFPs
  • Total switching capacity: 56 Gbps
  • IPv6 compatible
  • QoS management, basic security, VLAN, IPv6
  • Automatic deployment of voice systems across the network (Auto Smartports)
  • Static IP routing (32 IPv4 Routes, 255 VLANs, 8K Macs)
  • EEE (Energy Efficient Ethernet) – Green switch with energy saving features
Compare
Add to wishlist
Categories: Computer Services, Computers and Accessories, HOT DEALS, Networking Tags: cisco, switch
Share
  • Description
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
About this item
  • SWITCH PORTS: 24-Port 10/100/1000 plus 4 x 1GE SFP
Build a reliable, easy-to-use business network at an affordable price
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Shipping & Delivery
MAECENAS IACULIS
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
  • Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
  • Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
  • Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Related products
Compare
Close
D-Link Wireless N300 Router Dir-615
₦20,000.00
USB YesYes
Connectivity Not Specified
Number of Ports 4 Ports
Colour Black
Brand D-Link
Add to wishlist
Add to cart
Quick view
-18%
Close
₦85,000.00 Original price was: ₦85,000.00.₦70,000.00Current price is: ₦70,000.00.
TP-Link Ac1900 Mu-mimo Wifi 5 Router Dual-band - Full Gigabit Archer C80
Add to cart
Quick view
-9%
TP-Link 24 Port TL-SF1024D Metal Case
TP-Link Switch HUB TP-Link 24 Port TL-SF1024D Metal Case
-2%
Ubiquiti EdgeSwitch 16 – Switch – 16 Ports – Managed – Rack-Mountable – ES-16-150W
Features:
    • (16) Gigabit RJ45 Ports
    • (2) SFP Ports
    • (1) Serial Console Port
    • Non-Blocking Throughput: 18 Gbps
    • Switching Capacity: 36 Gbps
    • Forwarding Rate: 26.78 Mpps
    • Maximum Power Consumption: 150W
    • Supports POE+ IEEE 802.3at/af and 24V Passive PoE
    • Rackmountable with Rack-Mount Brackets (Included)
-18%
D-link 4g Lte Router – Dwr-921
-17%
TP-Link Archer C20 Ac750 Wireless Dual-band Wi-fi Router
TP-Link Archer C20 Highlights 802.11ac Wi-Fi Network Standard Up to 750 Mb/s Wireless Data Throughput 2.4 GHz / 5 GHz (Dual-Band) Frequencies 3 x External Antennas 4 x 10
-2%
TP-Link JetStream 24-Port Gigabit Smart PoE+ Switch W/ 4-SFP Slots
-10%
TP-Link Ac1200 Dual Band Wifi Range Extender Repeater Access Point – Re305
FREE SHIPPING
Carrier information.
ONLINE PAYMENT
Payment methods.
24/7 SUPPORT
Unlimited help desk.
100% SAFE