HomeNetworking D-Link DIR-2150/MNA AC2100 Wi-Fi Gigabit Router
Previous product
DGS-F1006P-E  6-Port Gigabit unmanaged Switch
Back to products
Next product
DIR-806AEOL EOS Wireless AC750 Dual Band Router & Access Point
D-Link DIR-2150/MNA AC2100 Wi-Fi Gigabit Router
₦80,000.00 Original price was: ₦80,000.00.₦75,000.00Current price is: ₦75,000.00.
Kindly WhatsApp us to inquire about the prices of this item.
Compare
Add to wishlist
Category: Networking
Share
  • Description
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
Features:
  • AC2100 speeds up to 300Mbps (2.4GHz) + 1733Mbps (5GHz)
  • Supports IEEE 802.11ac, 802.11n, 802.11g
  • MU-MIMO technology sends data to more devices simultaneously
  • Supports 802.11k/v mesh smart roaming
  • Supports WPA3™ – the latest Wi-Fi security for more protection
  • Smart Connect automatically steers devices to the optimal wireless band
  • Gigabit Ethernet Internet port ready for high-speed Internet connections
  • 4 Gigabit ports provide up to 1000 Mbps each to wired devices
  • IPv6 ready
  • Quick VPN wizard to access a remote network
  • D-Link intelligent QoS technology prioritises important traffic
  • Profile-based parental controls make it easier control kids’ online activities
  • Works with the Google Assistant and Alexa
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Shipping & Delivery
MAECENAS IACULIS
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
  • Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
  • Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
  • Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Related products
-13%
Compare
Close
TP-Link 16-Port Gigabit Desktop/Rackmount Switch
₦75,000.00 Original price was: ₦75,000.00.₦65,000.00Current price is: ₦65,000.00.
Add to wishlist
Add to cart
Quick view
-10%
Close
TP Link 5 Port 10/100 Desktop Switch
Add to cart
Quick view
-2%
Ubiquiti EdgeSwitch 16 – Switch – 16 Ports – Managed – Rack-Mountable – ES-16-150W
Features:
    • (16) Gigabit RJ45 Ports
    • (2) SFP Ports
    • (1) Serial Console Port
    • Non-Blocking Throughput: 18 Gbps
    • Switching Capacity: 36 Gbps
    • Forwarding Rate: 26.78 Mpps
    • Maximum Power Consumption: 150W
    • Supports POE+ IEEE 802.3at/af and 24V Passive PoE
    • Rackmountable with Rack-Mount Brackets (Included)
-18%
TP-Link Ac1900 Mu-mimo Wifi 5 Router Dual-band - Full Gigabit Archer C80
-17%
TP-Link Indoor Normal LAN Cable – 305m
-8%
ES-24-250W – Ubiquiti EdgeSwitch 24-Port PoE Switch 250W
Product Specifications • Dimensions: 485 x 43.7 x 285.4mm (19.09 x 1.72 x 11.24″) • Weight: 4.7kg (10.4lbs) • Total Non-Blocking Throughput: 26Gbps • Switching Capacity: 52Gbps • Forwarding Rate: 38.69 Mpps • Max. Power Consumption: Includes PoE Output: 250W Excludes PoE Output: 30W • Power Method: 100-240VAC / 50-60Hz, Universal Input • Power Supply: AC/DC, Internal, 250W DC • LEDs Per Port: RJ45 Data Ports: PoE, Speed/Link/Activity SFP Data Ports: Speed/Link/Activity • Networking Interfaces: (24) 10/100/1000Mbps RJ45 Ethernet Ports + (2) 1Gbps SFP Ethernet Ports • Management Interface: (1) RJ45 SerialPort, Ethernet In/Out Band • Certifications: CE, FCC, IC • Rackmount: Yes, 1U High • ESD/EMP Protection: Air: ±24kV / Contact: ±24kV • Operating Temperature: -5 to 40°C (23 to 104°F) • Operating Humidity: 5 to 95% non-condensing • Shock and Vibration: ETSI300-019-1.4 Standard PoE per Port • PoE Interfaces: PoE+ IEEE 802.3af/at (Pins 1,2+;3,5-) / 24VDC Passive PoE (Pins 4,5+;7,8-) • Max. PoE+ Wattage per Port by PSE: 34.2W • Voltage Range 802.3at Mode: 50-57V • Max. Passive PoE Wattage per Port: 17W • 24V Passive PoE Voltage Range: 20-27V
-18%
TP-Link Wireless N Ceiling Mount Access Point Eap110 300mbps
-7%
D-Link DES-1008A 10/100 Mbps 8 Port Network Switch
FREE SHIPPING
Carrier information.
ONLINE PAYMENT
Payment methods.
24/7 SUPPORT
Unlimited help desk.
100% SAFE