HomeHOT DEALS Cisco Systems CBS250-24T-4G-EU
Previous product
Cisco Systems CBS110-24T-EU Brand: Cisco Systems | Similar products from Cisco Systems
Back to products
Next product
Cisco Systems CBS250-24T-4x-EU
Cisco Systems CBS250-24T-4G-EU
₦950,000.00 Original price was: ₦950,000.00.₦800,000.00Current price is: ₦800,000.00.
Kindly WhatsApp us to inquire about the prices of this item.
  • Manufacturer no.: CBS250-24T-4G-EU
  • Ports: 24 x 10/100/1000BASE-T
  • Other ports: 4 x SFP
  • PoE: No
  • Managed: Yes
  • Form factor: Rack-mount
  • 24-port 10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet switch + 4 SFPs
  • Total switching capacity: 56 Gbps
  • IPv6 compatible
  • QoS management, basic security, VLAN, IPv6
  • Automatic deployment of voice systems across the network (Auto Smartports)
  • Static IP routing (32 IPv4 Routes, 255 VLANs, 8K Macs)
  • EEE (Energy Efficient Ethernet) – Green switch with energy saving features
Compare
Add to wishlist
Categories: Computer Services, Computers and Accessories, HOT DEALS, Networking Tags: cisco, switch
Share
  • Description
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
About this item
  • SWITCH PORTS: 24-Port 10/100/1000 plus 4 x 1GE SFP
Build a reliable, easy-to-use business network at an affordable price
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Shipping & Delivery
MAECENAS IACULIS
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
  • Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
  • Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
  • Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Related products
-13%
Compare
Close
TP-Link 16-Port Gigabit Desktop/Rackmount Switch
₦75,000.00 Original price was: ₦75,000.00.₦65,000.00Current price is: ₦65,000.00.
Add to wishlist
Add to cart
Quick view
-2%
Close
Ubiquiti EdgeSwitch 16 – Switch – 16 Ports – Managed – Rack-Mountable – ES-16-150W
Features:
    • (16) Gigabit RJ45 Ports
    • (2) SFP Ports
    • (1) Serial Console Port
    • Non-Blocking Throughput: 18 Gbps
    • Switching Capacity: 36 Gbps
    • Forwarding Rate: 26.78 Mpps
    • Maximum Power Consumption: 150W
    • Supports POE+ IEEE 802.3at/af and 24V Passive PoE
    • Rackmountable with Rack-Mount Brackets (Included)
Add to cart
Quick view
D-Link Wireless N300 Router Dir-615
₦20,000.00
USB YesYes
Connectivity Not Specified
Number of Ports 4 Ports
Colour Black
Brand D-Link
-7%
D-Link DES-1008A 10/100 Mbps 8 Port Network Switch
-7%
TP-Link Archer C7 Ac1750 Wireless Dual Band Gigabit Router
TP-LINK’s Archer C7 comes with the next generation Wi-Fi standard – 802.11ac, 3 times faster than wireless N speeds and delivering a combined wireless data transfer rate of up to 1.75Gbps. With 1300Mbps wireless speeds over the crystal clear 5GHz band and 450Mbps over the 2.4GHz band, the Archer C7 is the superior choice for seamless HD streaming, online gaming and other bandwidth-intensive tasks.
-18%
D-link 4g Lte Router – Dwr-921
-5%
TP-Link N300 Universal Wifi Range Extender & Repeater
-2%
TP-Link M7200 4g 150 Mbps Lte Mobile Wi-fi Router
FREE SHIPPING
Carrier information.
ONLINE PAYMENT
Payment methods.
24/7 SUPPORT
Unlimited help desk.
100% SAFE